KONKURS NA NAJ PALMĘ 2024 2024-03-24, godz. 12:00
Deptak przy Wysokiej Bramie - Lidzbark Warmiński

Lidzbarski Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim ogłasza konkurs na najwyższą, najurodziwszą, popisową i arcymistrzowską palmę wielkanocną, którego celem jest popularyzacja tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą. Ponadto rozbudzanie kreatywności dzieci i młodzieży szkolnej, zachęcanie do twórczego spędzania czasu.

Pragniemy aby ta twórcza rywalizacja stała się zarzewiem do indywidualnej i zespołowej działalności artystycznej, promocji dorobku kulturowego Polski, integracji oraz wymiany wiedzy na temat zamierającego zwyczaju własnoręcznego  robienia palm.

UCZESTNICY:

Zapraszamy do udziału w konkursie dzieci z najstarszych grup przedszkolnych oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych. W kategorii indywidualnej, jak i grupowej obowiązują te same przedziały wiekowe uczestników.

WARUNKI UDZIAŁU:

Aby wziąć udział w konkursie należy dostarczyć jedną własnoręcznie wykonaną  palmę wielkanocną. Konstrukcja palmy powinna być stabilna. Wszelkie elementy powinny być tak przymocowane, aby się nie przesuwały, nie odpadały.

Palmy mogą być wykonane zarówno tradycyjnymi formami zdobniczymi z materiałów naturalnych takich jak bukszpan, bazie,  żywe lub suszone kwiaty, materiały papiernicze np. bibuły, wstążki itp. jak i współczesnymi takimi jak makulatura, materiały z recyklingu, które warto wykorzystać powtórnie nie generując kolejnych zaśmiecających otoczenie odpadów. Liczymy na nieograniczoną inwencję autorów a przy tym na samodzielne wykonanie.

Prace powinny formą wykonania nawiązywać do tradycji i motywów charakterystycznych naszemu regionowi.

Przy ocenie Jury bierze pod uwagę sposób w jaki palmy zostaną zaprezentowane, licząc na fantazję ze strony twórców również i w tej sferze.

Udział w konkursie jest równoznaczny z oświadczeniem, że dostarczone prace są oryginałami autora, a ich treść nie narusza dóbr osobistych osób, które zostały na nich przedstawione oraz innych dóbr prawnie chronionych.

Grupy tworzące pracę zbiorową nie mogą przekraczać 30 uczestników.

Do konkursu nie zostaną dopuszczone prace zawierające elementy niezgodne z regulaminem , a w szczególności:

• gotowe/kupione/ palmy wielkanocne
  • niepodpisane

KATEGORIE KONKURSU

• Palmy indywidualne
  • Palmy grupowe

TERMIN

Kartę zgłoszenia należy dostarczyć do Lidzbarskiego Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim:

• w kategorii indywidualne do 20 marca 2024 r.
  • w kategorii grupowej do 20 marca 2024 r.

Prace należy dostarczyć 24 marca 2024 r. (niedziela) od godziny 11.00 do 12.00 na scenę plenerową pod Wysoką Bramę, gdzie jury dokona wyboru najciekawszych  palm, o godzinie 12.00 rozpocznie się prezentacja palm (również objęta oceną).

Ogłoszenie wyników nastąpi 24 marca 2024 r. (niedziela) o godz. 12.30 na scenie plenerowej pod Wysoką Bramą  w Lidzbarku Warmińskim w trakcie Jarmarku Wielkanocnego.

• POBIERZ regulamin oraz kartę zgłoszenia