Kino Ignacy

Operetka: Wesoła Wdówka 2022-01-26, godz. 18:00
Kino Ignacy

Autor: Franz Lehár

Czas trwania: 149 [z przerwą]

Obsada:
Renée Fleming (Hanna Glawari), Kelli O’Hara (Walentyna), Nathan Gunn (hrabia Daniło Daniłowicz), Alek Shrader (Kamil de Rosillon), Thomas Allen (Baron Mirko Zeta)

Twórcy:
Andrew Davis (dyrygent), Susan Stroman (reżyseria i choreografia), Julian Crouch (scenografia), William Ivey Long (kostiumy), Paul Constable (światło), Mark Grey (dźwięk), Ken Howard (zdjęcie w tle)

Nieczęsto się zdarza, by byt całego państwa zależał od uczuć jednej osoby.

Chyba że tym państwem jest Pontevedro, a decydującą w tej kwestii osobą – bawiąca w Paryżu Hanna Glawari, która po mężu bankierze odziedziczyła 20 milionów. Jeśli wyjdzie za cudzoziemca i jej pieniądze opuszczą granice państwa – Pontevedro zbankrutuje. Gra toczy się o majątek i miłość. „Wesoła wdówka” to obok „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa syna jedyna operetka, po którą sięgają najpoważniejsze sceny operowe, choćby z okazji sylwestra. Postać tytułowej wdówki wciela się amerykańska diwa Renée Fleming, którą podziwialiśmy już między innymi w „Rusałce” i „Thaïs”. Spektakl przygotowała znana z Broadwayu reżyserka i choreografka Susan Stroman. Szampańska zabawa w rytmie kankana murowana!

26.01.22 – Operetka: Wesoła Wdówka (Metropolitan Opera)
23.02.22 – Balet: Klejnoty (Bolshoi Ballet)
23.03.22 – Opera: Carmen (Metropolitan Opera)
20.04.22 – Balet: Jezioro Łabędzie (Bolshoi Ballet)

Każdy seans rozpoczynamy o godz. 18:00.

Bilety: 25 zł za 1 seans
Kup bilet na www.biletyignacy.pl lub w kasie Kina Ignacy.

NEWSLETTER Zapisz się na naszą listę, aby otrzymywać najświeższe informacje