Kino Ignacy

Lidzbarskie Wieczory Jazzowe - W słońcu bossa novy - Krystyna Stańko Quintet 2024-07-12, godz. 19:00
Scena plenerowa przy LDK | Lidzbark Warmiński

Lidzbarskie Wieczory Jazzowe 2024

  • Każdy koncert odbywa się na scenie plenerowa na bulwarze przy Lidzbarskim Domu Kultury, ul. Słowackiego 4 w Lidzbarku Warmińskim
  • Godzina 19:00
  • Wstęp wolny

12 lipca 2024

„W słońcu bossa novy” Krystyna Stańko Quintet
Krystyna Stańko, Dominik Bukowski, Paul Rutschka, Maricin Wądołowski, Mikołaj Stańko

Podczas koncertu usłyszymy jedne z najpiękniejszych utworów z kręgu bossa novy, samby i swingu. Zabrzmią między innymi legendarne kompozycje Antonio Carlosa Jobima: One Note Samba, Dindi, czy Corcovado.


Krystyna Stańko – jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych w Polsce, laureatka wielu nagród, w tym medalu Gloria Artis, autorka tekstów, kompozytorka, obdarzona oryginalnym kontraltem. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, od kilkunastu lat pracuje jako wykładowca śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nagrała 10 albumów, zarówno z muzyką autorską jak i we współpracy z innymi twórcami. Od ponad 7 lat prowadzi swoją autorską audycję  w Radiu Gdańsk.

Jej płyty „Secretly” (2010) z utworami Petera Gabriela w jazzowych opracowaniach , jak i „Kropla Słowa”(2012) zebrały świetne recenzje, zespół Krystyny Stańko koncertował w kraju i za granicą.

 

W rok 2012 wokalistka otrzymała ważne nagrody: za płytę Kropla Słowa – Jazzowy Album Roku wybrany przez czytelników  prestiżowego miesię̨cznika Jazz Forum,

Pomorską Nagrodę̨ Artystyczną, przyznawaną przez kapitułę złożoną z pomorskich wybitnych artystów,  a także Osobowość Roku Radia Gdańsk, za cotygodniową, niedzielną autorską audycję muzyczną, poświęconą głównie muzyce jazzowej.


NEWSLETTER Zapisz się na naszą listę, aby otrzymywać najświeższe informacje