Kino Ignacy

Koncert Eleni z zespołem 2024-11-15, godz. 18:00
Lidzbarski Dom Kultury | Lidzbark Warmiński

KUP BILET NA TO WYDARZENIE

Koncert w Lidzbarku Warmińskim

15 listopada 2024 r. godz. 18:00
Lidzbarski Dom Kultury
ul. Słowackiego 4 
Lidzbark Warmiński


Eleni - jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Urodziła się w 1956 roku w Bielawie na Dolnym Śląsku. Z muzyka zetknęła się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych.


Już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu Ballada.
Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie.


Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych. Pierwszą płytę długogrającą "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę "Ty jak niebo, ja - jak obłok", która okazała się wielkim sukcesem i w 1982 roku doczekała się swojej anglojęzycznej wersji pt. Lovers. Nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem Złotych Płyt oraz dwie Platynowe Płyty. Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie. Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.


W swoim repertuarze posiada piosenki takich kompozytorów jak Kostas Dzokas, Aleksander Białous, Andrzej Ellmann, Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Piotr Kałużny, Jerzy Milian i Waldemar Parzyński, do których teksty napisali znakomici literaci Lech Konopiński, Nikos Chadzinikolau, Jacek Bukowski, Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Magda Wojtaszewska czy Andrzej Sikorowski.
Na stałe współpracuje z Kostasem Dzokasem i Aleksandrem Białousem.


Bilety:

Informacje i zamówienia zbiorowe - Organizator P.H.U. MAZART Toruń - tel. 511 050 755

NEWSLETTER Zapisz się na naszą listę, aby otrzymywać najświeższe informacje