Astrożarty Jacka D. czyli z czego śmieją się astronomowie 2024-05-08, godz. 18:00
Galeria Lidzbarskiego Domu Kultury | ul. Słowackiego 4 | Lidzbark Warmiński

Astrożarty Jacka D. czyli z czego śmieją się astronomowie

Czy rok świetlny to miara odległości czy czasu? Czym różni się meteor od meteorytu? Czy na Księżycu są morza? Czym są czarne dziury? Wystawa „Astrożarty Jacka D.” w prosty i dowcipny sposób pomaga w zrozumieniu podstawowych pojęć astronomicznych. Odpowiada na pytania, które dręczą Was od zawsze!

Otwarcie wystawy odbędzie się 8 maja 2024 r. o godzinie 18:00 w Galerii Lidzbarskiego Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Jacek Drążkowski, lidzbarczanin, nauczyciel informatyki, jest absolwentem astronomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego. Współredaguje magazyn „Urania–Postępy Astronomii”. Zajmuje się popularyzacją astronomii, meteorytyki i astrofotografii. Jest miłośnikiem muzyki i kolekcjonerem płyt winylowych.