66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 2022-00-00

Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej 28 stycznia 2021 roku ogłosił : 66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

To oznacza, że możemy śmiało przygotowywać repertuar wśród młodzieży i dorosłych recytatorów! Hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi : ROK POETÓW, ROK POEZJI. Oczekujemy na powrót poezji i poetyczności w wystąpieniach komentujących naszą rzeczywistość. Kogo z wybitnych poetów będzie miło recytować? Kronika poetycka donosi, iż dwieście lat temu urodził się Cyprian Kamil Norwid, sto lat temu urodzili się Krzysztof Kamil Baczyński oraz Tadeusz Różewicz, to okazja do upamiętnienia ich dorobku. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z Regulaminem konkursu i do wzięcia udziału w tym najstarszym w Polsce konkursem recytatorskim!!! Termin eliminacji miejsko-powiatowych wyznaczymy, jak tylko warunki okażą się sprzyjające.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin2021
KartaT1A2021
KartaR2021
KartaPŚ2021

,,Istotą ruchu recytatorskiego, w rozmaitych jego gatunkach, formach ekspresji i kształtach organizacyjnych, jest ż y w e s ł o w o, a ono rodzi się, bogaci w sensy i barwy w bezpośrednim s p o t k a n i u. Bo tylko wtedy dochodzi do dialogu – początku budowania przestrzeni międzyludzkiej. '' TKT