CZUJESZ? WERNISAŻ WYSTAWY MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO

„ Czy oddałeś kiedyś swój samochód do warsztatu?

Pamiętasz frajdę z pierwszej jazdy po odebraniu auta?

Doceniasz to co Cię otacza?

Czy trzeba dostać raka, przeżyć traumę albo stracić coś ważnego żeby docenić codzienność..?

Mam dla Was opowieść o zatrzymaniu. O zamianie sprintu na spacer.”

Z tymi pytaniami mogliśmy się zmierzyć 12. marca 2019 podczas wernisażu wystawy Michała Wiśniewskiego. Wszystkich tych, którym nie udało się być tego dnia z nami, zapraszamy do obejrzenia wystawy w Galerii Lidzbarskiego Domu Kultury do 19. kwietnia 2019 roku.

Michał Wiśniewski
Urodzony w 1979 r. w Lidzbarku Warmińskim. Tam dorastał. Obecnie mieszkaniec Ornety. Miłośnik czarnych Hallsów, czarnych Martensów, czarnych rytmów, czarnego tuszu i czarnej kawy. Artysta najchętniej maluje i rysuje ludzi oraz ich najbliższe otoczenie. Tworzy o nich opowieści. Posługuje się głównie suchą pastelą, tuszem, farbami akrylowymi a od niedawna również tabletem graficznym. Miesza sztukę ulicy z klasyką, komiks z malarstwem, nowe ze starym, „normalność” z „niezwykłością”.

O WYSTAWIE
„Czujesz?” to projekt malarsko-rysunkowy, na który składają się:
seria grafik pt.”Randonowy dzień” – czyli prawdziwe kadry z przeciętnego dnia programisty Grześka, księgowej Kingi, przedsiębiorcy Michała i kilku innych osób obrazy i grafiki dotyczące kilku kawałków naszego życia: mody, jedzenia, walki, erotyki, muzyki, duchowości, używek oraz technologii.