XXXV KAZIUKI WILNIUKI

XXXV Kaziuki Wilniuki za nami. Kolejna karta historii została zamknięta.Trasa koncertowa po najpiękniejszych warmińskich miasteczkach dobiegła końca, ponad stu osobowa grupa artystów, rękodzielników, muzyków stworzyła pięć niesamowitych i niepowtarzalnych widowisk w Kętrzynie, Olsztynie, Szczytnie, Bartoszycach i Lidzbarku Warmińskim. Na scenie artyści z Zespołu Ojcowizna wraz z ZTL Perła Warmii zaprezentowały program artystyczny prezentujący kulturę polskiego Wilna i okolic. Szlagiery wygrywane przez Kapelę Wileńską okraszone niebywałym humorem prowadzących – Ciotki Franukowej i Wincuka to esencja spotkań Kaziukowych. A to wszystko pachniało chlebem, kindziukiem, piernikiem i oczywiście niepowtarzalnymi palmami wileńskimi, wystawionymi na jarmarku, który towarzyszył każdemu koncertowi. Publiczność ze szklącą się w oku łzą przyjmowała owacją na stojąco swoich ulubieńców i nie mogło się z nimi rozstać. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym już po raz trzydziesty piąty mogliśmy nasz Lidzbark nazywać Wileńskim!!!