Wernisaż prac projektu RELACJE w Bisztynku

Drugi wernisaż prac projektu RELACJE odbył się w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku 21 lutego 2019 o godz. 10:00. W trakcie wydarzenia twórcy odpowiadali na pytania zainteresowanych o szczegóły projektu i starali się przybliżyć odbiorcom ideę wzajemnych oddziaływań społecznych. Wystawę można oglądać do 21 kwietnia.

RELACJE to wspólne dzieło pracowni plastycznych  Lidzbarskiego Domu Kultury prowadzonej przez Adę Jędrych oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim pod kierunkiem Marka Witanowskiego.

RELACJE to projekt malarski, którego wykonawcami są niepełnosprawni intelektualnie domownicy ŚDS w Lidzbarku Warmińskim.

RELACJE czyli sposoby wyrażania uczuć i postaw między ludźmi. Tworzą z jednej strony napięcie i ból, z drugiej są źródłem pozytywnych emocji i bodźcem do rozwoju. Są również najważniejszą praktyczną umiejętnością społeczną.