Wernisaż wystawy RELACJE

Południe w Zamku Biskupów Warmińskich przepełnione było dziś Relacjami… Wernisaż wystawy RELACJE był zwieńczeniem projektu malarskiego dwóch pracowni plastycznych – Lidzbarskiego Domu Kultury pod kier. Ady Jędrych oraz Środowiskowego Domu Samopomocy pod kier. Marka Witanowskiego. Autorami prac są podopieczni ŚDS oraz ich instruktorzy. Proces powstawania prac nie przebiegał jednakowo. Różnił się w zależności od stopnia niepełnosprawności artystów. Jak wyznali instruktorzy, droga do RELACJI była czasem usłana różami, a czasem ciężka – tak jak w życiu z relacjami bywa. Celem projektu było ukazanie więzi, które są nam niezbędne do funkcjonowania w społeczeństwie – w pracy, w domu i w życiu codziennym. Czy im się to udało? Tych, którzy szukają odpowiedzi na to pytanie, zapraszamy do obejrzenia prac. Wystawę można oglądać w Zamku Biskupów Warmińskich do 17. lutego 2019 w godzinach otwarcia muzeum.