OTWARCIE KAMIENICY AMFITEATRU MIEJSKIEGO

7 listopada Kulturalna Środa otworzyła nowy rozdział swojego cyklu! Tego dnia odbyło się oficjalne otwarcie kamienicy przy Amfiteatrze Miejskim. Mieszkańcy, w godzinach od 16.00 do 19.00, mogli zajrzeć w każdy, świeżo pomalowany kąt budynku i zapytać o przeznaczenie pomieszczeń samego burmistrza Jacka Wiśniowskiego, który oprowadzał gości.

Spacer po kamienicy można było rozpocząć od obejrzenia garderób na parterze, gdzie ,,przygotowywali się do występów” : pracownia teatralna SZAFA oraz tancerze ZTL Perła Warmii . Na pierwszym piętrze o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy pt. ,,Natura Przedmiotu”, przygotowany przez Pracownię Malarstwa i Grafiki Domu Środowisk Twórczych RATUSZ w Lidzbarku Warmińskim, pod kierunkiem dr hab. Wioletty Jaskólskiej. Swoje prace zaprezentowali m.in.: Alina Drozd, Ewa Palarczyk, Irena Malewicz, Marek Witanowski, Ada Jędrych oraz Stanisława Gunia. Na drugim piętrze przygotowano pracownię krawiecką, gdzie gościła ze swoimi pracami Małgorzata Wędrowska, a także zapoznać się z działalnością biura Centrum Szkolenia Zawodowego.

Tych, którzy nie dotarli na dzień otwarty, zapraszamy do kamienicy już 28 listopada (środa) o godzinie 18.00 na spotkanie performatywne z dramatem ,,Mątwa” Witkacego. Spotkanie przygotowała pracownia teatralna SZAFA oraz pracownia plastyczna Lidzbarskiego Domu Kultury. Do zobaczenia na kolejnej Kulturalnej Środzie!