WYSTAWA: Astrożarty Jacka D. czyli z czego śmieją się astronomowie?

Wczoraj w galerii LDK otworzyliśmy wystawę „Astrożarty Jacka D.” Wystawa to zbiór humorystycznych rysunków, które powstawały głównie dla „Uranii” i „Postępów Astronomii”, a które w prosty i dowcipny sposób nawiązują do tematyki tych periodyków, czyli świata astronomii. Na spotkaniu autor opowiedział o rozpoczęciu swojej przygody z rysowaniem, o ważnych momentach w jego życiu, jako ilustratora i o rysunkach, które w szczególny sposób zapisały się w jego pamięci. W opowieściach nie zabrakło Kopernika, Galileusza, Janka z „Czterech pancernych” czy „Koziołka Matołka”. Widzowie mogli także zabrać do domu miłą pamiątkę w postaci kart pocztowych z wybranymi rysunkami Pana Jacka i otrzymać na nich autograf. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia wystawy w galerii LDK. Dostępna jest przez cały tydzień w godzinach funkcjonowania Kina Ignacy.
*Jacek Drążkowski, lidzbarczanin, nauczyciel informatyki, jest absolwentem astronomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego. Współredaguje magazyn „Urania–Postępy Astronomii”. Zajmuje się popularyzacją astronomii, meteorytyki i astrofotografii. Jest miłośnikiem muzyki i kolekcjonerem płyt winylowych.