Między Formą a Pro Formą

W miniony piątek (10 lutego 2023) odbył się wernisaż prac ceramicznych Krzysztofa Adamczyka "Między Forma a Pro Formą"
Wystawa idbywa się w ramach projektu "Jestem Stąd...Miasto Pełne Sztuki" promującego działania twórcze artystów pochodzących z Lidzbarka Warmińskiego.

Krzysztof Adamczyk - z wykształcenie architekt, z zamiłowania ceramik.
Zapytany "do czego dąży w ceramice, do jakiej "ostatecznej" formy?" Odpowiada: "Nie zadaje sobie takich pytań... to dla mnie tlen, ogranicza mnie tylko wyobraźnia, glina uczy pokory. Nie można uzyskać pożądanego efektu natychmiast, trzeba cierpliwie czekać... i znać własne ograniczenia, które wyznacza materia."

Zapraszamy do Galerii Kamienicy Amfiteatru Miejskiego do zwiedzania tej interesującej ekspozycji, która potrwa do końca lutego 2023.

Fotorelacja: Wiktor Baranowski