Niedziela Cittaslow

Powolny tydzień Cittaslow zakończyliśmy aktywną niedzielą pod znakiem ślimaka!

25. września w Lidzbarku Warmińskim roiło się od ślimaków! A to wszystko za sprawą jarmarku, koncertu, konkursów i wielu innych atrakcji zorganizowanych w ramach tygodnia Cittaslow.

Na jarmarku nie zabrakło wyrobów tradycyjnych, rękodzieła, biżuterii, zabawek i rozmaitych pyszności - z pewnością każdy znalazł tam coś dla siebie. Natomiast nasi najmłodsi mieszkańcy mogli wyszaleć się na dmuchańcach, w kinie 9D lub przeżywać przygody razem z teatrzykiem objazdowym w towarzystwie bajek Ireny Kwinto i Ignacego Krasickiego.

Mimo wolnego stylu życia, na naszej scenie nie brakowało energii! Zaprezentowali się na niej:
* Amelia Kuształa - uczestniczka 5. edycji programu The Voice Kids
* Zespół Trąbale Junior

Tradycyjnym punktem programu był oczywiście konkurs na EKO Ślimaka Cittaslow! Po teatralno-muzycznej prezentacji ślimaczków usłyszeliśmy werdykt jury, który z pewnością usatysfakcjonował każdą drużynę. Wszystkie ślimaki oraz ich twórcy zostali nagrodzeni! Gratulujemy!

Na zakończenie dnia zaprosiliśmy Was na spacer po Lidzbarku Warmińskim szlakiem ślimaka. Gra terenowa odkryła przed uczestnikami mnóstwo tajemnic naszego miasta! Dziękujemy za wspólną zabawę!