XIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Kryształowa Nuta 2017

XIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Kryształowa Nuta za nami…

8 kwietnia 2017 roku na scenie Lidzbarskiego Domu Kultury swoje nieprzeciętne umiejętności wokalne zaprezentowało 37 uczestników m.in. z Gdańska, Wrocławia, Poznania, Olsztyna, Wałcza, Lublina, Warszawy, Torunia, Węgorzewa, Kętrzyna, Słupska, Szczytna… Zgromadzona na widowni publiczność uczestniczyła w prawdziwej uczcie muzycznej i mamy nadzieję w narodzinach przyszłych Gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Po przesłuchaniu wszystkich finalistów Jury w składzie: Przewodniczący – Ryszard Szmit oraz członkowie – Piotr Bułakowski i Aleksander Ostrowski postanowiło przyznać:
Nagrodę Grand Prix: 1500zł + Statuetka + pobyt dla 2 osób w Termach Warmińskich + Nagranie singla w Studio Nagraniowym Radia Olsztyn – : Nicole Kuleszy z Poznania, która znakomicie wykonała utwór własnego autorstwa „Co się śni niewidomym”, I miejsce – Monice Schaumkessel z Olsztyna, II miejsce – Patrycji Ciborowskiej z Olsztyna, III miejsce – Oktawii Bernaś z Ornety, Nagrodę Specjalną – Wiktorii Kwiatkowskiej z Warszawy, Wyróżnienia Specjalne – Paulinie Tarasińskiej z Końskiego i Martynie Tober z Augustowa oraz cztery Wyróżnienia, które otrzymali: Krzysztof Bobel z Węgorzewa, Anna Bębenek z Szydłowca, Natalia Kawszyn z Płocka oraz Kaja Kurowska z Człuchowa. Nagrodę specjalną Kamilowi Czeszelowi z Torunia przyznać postanowił Norbert Nowicki, który kibicował wszystkim uczestnikom zasiadając na widowni. Nagroda była spontanicznym gestem, doceniającym talent młodego wokalisty, który wykonał utwór „całym sobą” i zwrócił uwagę pilota kadry narodowej Aeroklubu Polskiego, mistrza motoparalotniarskich mistrzostw świata w slalomach. Gościem Muzycznym tegorocznego Przeglądu był znakomity artysta nurtu Piosenki Autorskiej – Robert Kasprzycki.

Organizatorami Przeglądu byli: Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim, Lidzbarski Dom Kultury, Dom Środowisk Twórczych „RATUSZ”.

Honorowy Patronat nad XIII Ogólnopolskim Przeglądem Piosenki „Kryształowa Nuta” objął Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Głównym Partnerem „Kryształowej Nuty 2017” był Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Patronat medialny: TVP3 Olsztyn, Radio Olsztyn.

Podsumowując, XIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki „Kryształowa Nuta” przeszedł już do historii, pokazując jednocześnie i po raz kolejny udowadniając, że tego typu wydarzenia kulturalne są potrzebne, bo promują nasz region na terenie całej Polski, dają radość dla licznie zgromadzonej publiczności, ale przede wszystkim dają możliwość i szansę młodym, uzdolnionym ludziom m.in. na zdobycie niezbędnego obycia scenicznego, spotkania z doświadczonymi jurorami czy zdobycia cennych nagród, które w znacznym stopniu przyczyniają się do ich rozwoju artystycznego.
To między innymi dzięki organizowaniu takich wydarzeń jak „Kryształowa Nuta”, wielu z tych młodych artystów swoje miejsce w świecie muzyki już odnalazło, bądź jest na właściwej drodze, aby ten cel zrealizować….

DO ZOBACZENIA ZA ROK !