Zaproś nas do siebie - kulturalni goście w LDK!

W dniach 9-11 maja już po raz kolejny mieliśmy przyjemność organizować wizytę studyjną dla Narodowego Centrum Kultury tworzącego program „Zaproś nas do siebie!”. To całoroczny, kompleksowy i bezpłatny projekt szkoleniowy adresowany do zespołów domów, centrów i ośrodków kultury z całej Polski. Zakłada uczenie się poprzez doświadczanie, poznawanie dobrych praktyk, wymianę doświadczeń, sieciowanie i budowanie relacji pomiędzy uczestnikami.

Uczestnicy programu zwiedzali miasto i zamek, brali udział w warsztatach z ZTL Perła Warmii, poznawali historię regionu i możliwości wykorzystywania lokalnego dziedzictwa w działaniach kulturalnych.

Jeden dzień wizyty studyjnej spędziliśmy na warmińskiej wsi, na którą zaprosili nas animatorzy GOK Dywity i mieszkańcy odwiedzanych miejscowości. Warmińskie krajobrazy, rzemiosło i ludzie z ogromną pasją zachwyciły naszych gości.

Serdecznie zapraszamy na Warmię i dziękujemy naszym partnerom za pomoc w realizacji tej niesamowitej podróży po naszej niezwykłej krainie!