Improwizacja ala Witkacy

,,Improwizacja ala Witkacy'' – 25 listopada 2010 r. Spektakl metafizyczny. SZAFA

Scenariusz do spektaklu powstał na podstawie powieści Stanisława Ignacego Witkiewicza ,,Witkacego'' pt. ,,622 upadki Bunga, czyli Demoniczna kobieta.'' Został zagrany dla szerszej publiczności w dniu premiery, a następnie dla lidzbarskich szkół średnich w ramach zajęć edukacyjnych.

Podczas I Przeglądu Małych Form Teatralnych ,,Warmińskie Impresje'' w marcu 2011 roku na deskach Lidzbarskiego Domu Kultury SZAFA ze spektaklem Witkacowskim została nagrodzona Nagrodą : Grand Prix! Spektakl wziął również udział w XXXII Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych ,,Bakcyl 2011'' w Bartoszycach, na którym spektakl otrzymał Nagrodę za Scenografię oraz Nagrodę Aktorską dla Szymona Kołodziejczyka po raz drugi!

Scenariusz i reżyseria – Alicja Andrzejewska

Scenografia i kostiumy – Ada Jędrych

fot. API

Bohaterzy dramatu : Bungo – Szymon Kołodziejczyk, Akne – Kinga Durejko, Herold Sztuki – Dorota Strachel, Alicja z Krainy Czarów– Dominika Małkiewicz, Edgar – Michał Krzywdziński, Tymbeusz – Damian Botwina, Sąsiad i Rzołnież sowiecki- Arkadiusz Jakszewicz, Zakonnica - Karolina Gwardiak, Widma – Dagmara Kimber i Lidia Szczygło, Leonia – Karolina Gwardiak.