SPEKTAKL NAKARMIĆ KAMIEŃ

,,Nakarmić kamień'' – spektakl pandemiczny – 14 października 2020 r.

To spektakl, który pozostanie w naszej teatralnej pamięci na długo. Premierę w marcu 2020 r. zablokowały obostrzenia w związku z pandemią Covid-19.

Próby zostały wznowione dopiero po kilku miesiącach i postanowiliśmy nagrać nasz spektakl bez udziału publiczności 7 lipca 2020 r.

Scenariusz powstał na podstawie zbiorku opowiadań Bronki Nowickiej pt. ,,Nakarmić kamień'', która to była debiutem literackim Nowickiej i od razu nagrodzonym ,,Nagrodą Nike 2017''.

Ten pokoleniowy spektakl, to w naszym wykonaniu opowieść czterech kobiet w różnym wieku, bez określonej wzajemnej relacji. Mogą być tą samą osobą na różnych etepach życia... Wszystkie łączy jedno – poszukiwanie sensu istnienia, poszukiwanie ładu oraz podróż. Dokąd zmierzają? Co zabiorą ze sobą w dalszą drogę? To opowieść o wspomnieniach rzeczy i tego, co dla nas znaczą.

W spektaklu wzięły udział: SZAFA : Zuzanna Wieczorek, Patrycja Żurawska oraz Alicja Oborska oraz Teatr Dorosły – Teresa Denizaik.

Kostiumy oraz elementy scenograficzne – Aga Miszczak

,,Słowa i obrazy łączy historia utraty, jednej z pierwszych, które zmieniają wewnętrzny pejzaż człowieka. …

Świat przedmiotów stanowi theatrum, w którym odbija się świat tego, co człowiecze. Tragizm rzeczy – przedłużają nasze życie zaledwie o kilka kroków.''/ B. Nowicka