KULTURALNA ŚRODA: WYSPA

Za nami druga "Kulturalna Środa". Tym razem mieliśmy możliwość zobaczenia spektaklu "Wyspa" w wykonaniu Piotra Stawskiego oraz lidzbarczanina Przemysława Niedzielskiego. Historia opowiadała o dwóch braciach, którzy spotykają się na pogrzebie swojego ojca. Jeden z nich przyjechał tylko po przejęcie spadku, którym okazuje się 20 milionowy dług... Przewrotny rozwój akcji, komizm połączony z tragedią rodzinną i,między innymi, zestrzelenie Ducha Świętego ze sklepienia kościoła stworzyły zamkniętą, ciekawą historię. Spektakl odbył się w niekonwencjonalnych warunkach. Aktorzy i widzowie znajdowali się na scenie, co sprawiło bardzo bezpośredni kontakt. Publiczność mogła poczuć się członkami rodziny zmarłego. "Wyspę" w ciągu dnia obejrzeli uczniowie lidzbarskich szkół, a wieczorny występ zobaczyło około 100 osób.

Na kolejna "Kulturalną Środę" zapraszamy już 15 marca. Wystąpi wtedy Wojciech Tremiszewski i Szymon Jachimek, byli członkowie Kabaretu Limo, którzy zaprezentują spektakl improwizowany "Jachimek-Tremiszewski TRIO".