Poetycko i tanecznie o miłości

Koncert Walentynkowy - 13 luty 2021 r.
Koncert online przygotowany przez Pracownię Teatralną SZAFA, Teatr Dorosły oraz ZTL Perła Warmii.

Na scenie SZAFA: Zuzanna Wieczorek, Patrycja Żurawska, Alicja Oborska;
Teatr Dorosły: Teresa Deniziak, Basia Michalak, Tadeusz Krenc, Matylda Sienkiewicz oraz goście: Blanka Najmowicz, Andrzej Wejngold.
Mogliśmy usłyszeć wiersze m.in. Jerzego Jurandota, Wojciecha Młynarskiego, Wisławy Szymborskiej, Haliny Poświatowskiej, Agnieszki Osieckiej, Olgi Kory Sipowicz, Juliana Tuwima i innych.

Koncert walentynkowy był dla nas okazją do podzielenia się z Państwem romantycznym nastrojem.

To wyjątkowa okazja, aby pracownie teatralna i tańca ludowego, mogły stworzyć nowe choreografie i przygotować wiersze, które do tej pory leżały na półce.

SZAFA i Teatr Dorosły zaprezentowały poezję: Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Elisabeth Browing, Wisławy Szymborskiej, Jerzego Jurandota, Agnieszki Osieckiej, Joanny Kulmowej, Jana Brzechwy, Haliny Poświatowskiej
Natomiast ZTL Perła Warmii przygotowała miłosne tańce i etiudy taneczne takie jak: śląski ,,grozik'', krakowiak, obrazek nocy świętojańskiej, obrazek kurpiowski, wariacje kujawiakowe, obrazki miłosne "polką tańczone", oberek i walc.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
fot. Klaudia Danilewicz