LIDZBARSCY TWÓRCY: RUDOBRODY KOMIK

23 stycznia odbyło się spotkanie z komikiem, kabareciarzem i stand – uperem Arkadiuszem ,,JAKSĄ” Jakszewiczem.

Rudobrody komik z serca Warmii, czyli naszego Lidzbarka Warmińskiego. Miłośnik tatuaży, zapiekanek i historii… zabawnych historii. Najlepiej z puentą lub dwiema na raz.  Nazbierał ich trochę przez lata po lasach, polach, chałupach, pociągach, ulicach i snach, które od 2015 roku opowiada na scenach stand-upowych w całym kraju, a także za granicą.

Jaksa występował w trzech najnowszych sezonach Comedy Clubu w telewizji Comedy Central Polska. W 2019 roku zdobył nagrodę na festiwalu FAMA w Świnoujściu, II miejsce na festiwalu Stand-up Mania w Zielonej Górze oraz III miejsce na Łódź Challange Stand-up.

Wystepował w 3 grupach kabaretowych: Bez Szans, Dworski i H arcyteatr K, pracował w Gazecie Lidzbarskiej i Olsztyńskiej, a także 10 lat w Lidzbarskim DOmu Kultury w dziale merytorycznym. Na scenie komediowej debiutował w wieku 15 lat, czyli 18 lat temu.