SPÓJRZ GŁĘBIEJ – WIOLETA BYKOWSKA

Wioleta Bykowska – urodzona w 1987 roku. Od dzieciństwa interesuje się malarstwem, tańcem, fotografią i podróżami. Od 5 roku życia uczestniczyła w kursach plastycznych. Wiele czasu spędziła na wsi, gdzie podziwiała piękno natury. Kocha poznawać nowe kultury i miejsca. Miała okazje przebywać w takich krajach jak: Włochy, Hiszpania, Estonia, Chorwacja, Czechy, Gruzja, Holandia, Litwa, Niemcy, co było dla niej źródłem inspiracji. Ukończyła studia filozoficzne. Na tych studiach nauczyła się szerszego oglądu rzeczywistości i te studia pozwoliły jej głębiej patrzeć na sztukę. Studia te ukończyła stopniem magistra. W latach 2012- 2015 studiowała „Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych”. Podczas studiów licencjackich poznała różne techniki od rysunku przez malarstwo, fotografie, rzeźbę, do animacji i doskonaliła swoją technikę. Jeden rok akademicki była uczestniczką stypendium zagranicznego we Włoszech, gdzie robiła kurs malarstwa, rzeźby, odlewu, grafiki warsztatowej i mozaiki. Praktyki akademickie robiła w Olsztynie w Teatrze Lalek, w dziale reklamy i promocji oraz w studiu fotograficznym „Happy Day Studio”. Studia licencjackie ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. Brała udział w plenerach: w Olsztynku 2013, Bieszczadach2015, Ełku 2015, Bałdach 2015 dwukrotnie i międzynarodowym plenerze w Czarnym Piecu 2015. Uczestniczyła w wielu zbiorowych wystawach w Polsce malarstwa w takich miastach jak Olsztyn, Myczkowce, Toruń, Lesko, Szczytno, Rozogi, Wielbark, Dźwierzuty, Jedwabno, Świętajno, Nidzica, Żywiec, jak także uczestniczyła w wystawach fotografii w Olsztynie. Wystawę indywidualną miała w Bartoszycach. Ponadto jej prace były wystawiane również za granicą: Włochy, Urbino – rzeźba w ogrodzie botanicznym 2014, Chorwacja, Zagrzeb – malarstwo, Czechy, Praga – malarstwo, Niemcy, Bocholt, malarstwo, grafika. Obecnie kończy studia magisterskie na Wydziale Sztuki UWM oraz kurs grafiki komputerowej.

Wystawa prezentuje trzy cykle prac:

1) Tańcząc

2) Natura

3) Szlakami mniejszości narodowych

Wystawa malarstwa i rysunku autorstwa Wiolety Bykowskiej „Spójrz głębiej” jest czynna od 1 lutego 2019 do końca miesiąca. Zapraszamy do Galerii Lidzbarskiego Domu Kultury.