WYSTAWA: CZEPIEC WARMIŃSKI I INNE WYBRANE ELEMENTY STROJU WARMIŃSKIEGO

„Katolicki charakter Warmii na tle protestanckich Mazur. Tradycyjne metody wytwórstwa czepca warmińskiego” to tytuł realizowanego przez Lidzbarski Dom Kultury projektu w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt polegał na przekazywaniu wiedzy przez Mistrza Tradycji – Krystyna Tarnacka z tradycyjnych metod wytwórstwa czepców Warmińskich. Ten element stroju warmińskiego jest unikatowy w skali kraju co udowodniły prace warsztatowiczów. Finałem projektu była wystawa przygotowana przez Izabela Treutle i Klaudia Danilewicz w pięknych i gościnnych progach Muzeum na Zamku/Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim. Wielkie podziękowania dla Małgorzata Jackiewicz-Garniec za cudowne przyjęcie oraz ZTL Perła Warmii za oprawę artystyczną po warmińsku. Wystawę można oglądać do końca stycznia ZAPRASZAMY!!!

Dziękujemy pracowni fotograficznej z Lidzbarskiego Domu Kultury za obecność, a poniżej efekt pracy jednego z uczestników spotkań : Łukasz Czerniewski