POPRZECZKA JESZCZE WYŻEJ!

Może nie jest to najważniejsze, żeby bić rekordy, ale zawsze cieszy wiadomość, że udało się przewyższyć poprzedni swój wynik. Mowa oczywiście o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Sztab nr 3935 w Lidzbarku Warmińskim, tworzony przez Stowarzyszenie Joanici, Lidzbarski Dom Kultury i osoby niezależne, zebrał w sumie 31821,91 zł, w tym Gmina wiejska Lidzbark Warmiński zebrała 3333,79 zł, Gmina Kiwity – 2227,27 zł. To najwyższa kwota od początku „grania”.

Oprócz samej zbiórki w trzech gminach, odbył się tradycyjny koncert z licytacjami, a także imprezy sportowe oraz rekreacyjno-zdrowotna. Pod tym ostatnim hasłem kryje się Wielkie Morsowanie, które odbyło się wyjątkowo w centrum Lidzbarka w specjalnie przygotowanych basenach. Każdy mógł pod okiem specjalistów, skorzystać z tej zimnej przyjemności i jednocześnie wesprzeć akcję.

Najwcześniej zmagania sportowe rozpoczęli tenisiści stołowi. W hali przy ul. Polnej obył się turniej Gramy dla WOŚP, gościem specjalnym był Bogdan Król, maratończyk i paraolimpijczyk z Ornety. Od 11 na strzelnicy krytej Koła Strzeleckiego LOK Warmiak odbyły się zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej, a w południe ruszył bieg wokół Placu Wolności. Grupa BiegamBoLubię zorganizowała wspólne pokonywanie okrążeń. Za jedno uczestnicy wrzucali minimum 1 zł do puszki WOŚP.

Podczas koncertu w Lidzbarskim Domu Kultury wystąpili lidzbarscy artyści. Zaprezentowały się przedszkolaki z Kubusia, Piąteczki, zatańczyli: Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii, Strefa Tańca Natural Dance, Blask Reaktywacja. Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowały wokalistki i zespoły: Prim, Bajlar i Zgraja. W drugiej połowie koncertu grały zespoły: Planogram z Orenty, Black Rose z Bartoszyc, Trio Era z Lidzbarka Warmińskiego i dwa zespoły z Olsztyna – Frontal Cortex i Postnatura. Podczas aukcji swoich właścicieli znalazły, m.in. zabawki, vouchery na rożnego typu usługi, dzieła lokalnych artystów i rękodzielników, podarunki od samorządowców i parlamentarzystów. Koncert i licytacje poprowadzili: Agnieszka Michalak, Damian Kardymowicz i Arkadiusz Jakszewicz.

Pieniądze ze zbiórki trafiły już banku, Jurek Owsiak wysłał do nas SMSa z podziękowaniem, sztab posprzątał swoją siedzibę. Serduszka, które się ostały, przechowujemy w ukryciu do stycznia 2018…:)

Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Razem jesteśmy w stanie stworzyć bardzo wielkie rzeczy, co 15 stycznia udowodniliśmy! Siema!!!