MALARSTWO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

Grupę plastyczną Uniwersytetu Trzeciego Wieku tworzą: Ludmiła Arter, Krystyna Książek, Zofia Grochowska-Lejman, Stefania Leszczewska oraz Maria Nasiłowska.

Panie razem malują od pięciu lat. Ich prace często przestawiają pejzaż Lidzbarka Warmińskiego, widoki natury, portrety członków rodziny, martwe natury oraz wiele innych tematów. Od czasu do czasu możemy podziwiać efekty ich zmagań z farbami w rodzimej Galerii Lidzbarskiego Domu Kultury oraz w innych miejscach wystawienniczych. Na swoim koncie mają kilka wystaw   jak też indywidualne. Poza malarstwem sztalugowym Panie zajmują się malowaniem na tkaninie, ceramice oraz patchworkiem.

Poniżej przedstawiamy pracę z ostatniej wystawy artystek, która przyozdobiła inaugurację nowego roku akademickiego: