PERŁA WARMII DRUGA NA ŚWIECIE !

Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii z Lidzbarskiego Domu Kultury powrócił z Światowej Olimpiady Tańca Ludowego Nowe Życie po raz czwarty organizowanej w miejscowości Kabuleti w Gruzji, położonej na północny wschód od Batumi.

W olimpiadzie wzięło udział ponad 1500 uczestników z pięćdziesięciu zespołów z różnych stron świata, w tym liczne zespoły gruzińskie oraz zespoły z Rosji, Łotwy, Kazachstanu, Estonii, Armeni, Azerbejdżanu, Iranu i Polski.

Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii zaprezentował polski folklor wywodzący się z Biłgoraju, Spisza oraz Kurpi. Publiczność gromkimi brawami oklaskiwała koncerty lidzbarczan. I jak się okazało ze sporym sukcesem bo Zespół z Lidzbarka Warmińskiego otrzymał drugie miejsce na festiwalu.

Poza udziałem w festiwalu członkowie Zespołu mieli okazję zwiedzić „kawałek” Gruzji posmakować jego smaku, i poczuć na własnej skórze Gruziński klimat.
-Rzadko mamy okazję czuć się egzotyczni ale tam w Gruzji przy mnogości prezentacji artystów z dalekiego dla nas wschodu nasz folklor był właśnie taki. Pełne i barwne stroje ludowe z Polski wyróżniały się zarówno formą jak i barwą.Olbrzymią przygodą była sama podróż do tego wspaniałego i niezwykle przychylnego Polakom kraju, wspomina Anna Ciechowska tancerka ZTL Perła Warmii.

Wyjazd miał na celu pokazanie polskiego folkloru poza granicami kraju, nawiązywanie kontaktów kulturowych w celu rozwijania wartości ponad materialnych, a przede wszystkim promować nasz kraj oraz miasto Lidzbark Warmiński.

Wakacje zapowiadają się bardzo pracowicie dla Zespołu kilkanaście koncertów przed nami więc jeszcze chwila na wspomnienia z pięknej Gruzji i wracamy do pracy!