Teatr Poezji „Wada Serca”

7 marca / godz. 18.00 / Lidzbarski Dom Kultury

W ramach cyklu ,,Kulturalna środa” zapraszamy na  Wieczór Poezji poświęcony kobiecie nietuzinkowej: Halinie Poświatowskiej.

wstęp wolny

Na dużej scenie ,,Wada serca” – teatr poezji w wykonaniu Szafy i Teatru Dorosłego, a w galerii ,,Skład Haśki” – wspomnienia muzyczne, fizyczne i metafizyczne poetki z epoki Współczesności.
Poświatowska opisała stadium natury ludzkiej w jej najczulszym momencie. Pisała o tym, co nas wszystkich konstytuuje i łączy: pragnienie miłości i świadomość śmierci. Jej świat poezji to świat na wskroś filozoficzny, analityczny, precyzyjnie oddzielający rzecz od rzeczy i celujący w samo sedno życia.

,, Tak, serce jest na pewno wymyślone, poza tym nie istnieje zupełnie. Serce jest tym, co kocha, a to, co kocha, jest ulotne i jest wszędzie. Ergo, może być tylko myślą, ciepłem w końcach palców, smugą wydychanego powietrza, przytłumioną barwą głosu, samym szeptem. I wszystkie bajki, które zaczynają się: ,,dawno, dawno temu, pewnego dnia, był sobie albo była”- wszystkie – mówią o sercu. I panoszy się serce w bajkach, i i rozpycha się serce łokciami, i jest serce mężne jak rycerz uśmiercający hydrę, i jest nieśmiertelne jak hydra, której w miejsce jednej odciętej głowy odrasta dziesięć żywych, i jest niezdobyte jak góra ze śliskiego szkła, i uległe jak oczy kochającej kobiety.
I wreszcie jest serce prawdziwe jak słowo, w którym je zamknięto- więzień dożywotni na samotność skazany i na nieważną śmierć.”< powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
%d bloggers like this:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.