SYLFIDA: RETRANSMISJA Z TEATRU BOLSHOI

6 LUTEGO 2019 GODZ. 18:00
KINO IGNACY

Bilet na retransmisję: 25 zł
Kup bilet na www.biletyignacy.pl lub w kasie kina/LDK (ul. Słowackiego 4, Lidzbark Warmiński)

KARNET – 100 zł za 4+1  !!!
Uwaga! Kup karnet na wszystkie retransmisje (Dziadek do orzechów, Don Kichot, Sylfida, Bajadera, Śpiąca Królewna), a jeden bilet otrzymasz gratis !

SYLFIDA
muzyka: Herman Severin Løvenskiold
choreografia: Johan Kobborg wg Augusta Bournonville’a

Sylfida – ulotna mieszkanka leśnych ostępów – stała się bohaterką pierwszego romantycznego baletu, wystawionego w 1832 roku w Paryżu przez Filippo Taglioniego. Szkocki wieśniak James ma się ożenić z ukochaną Effie, ale we śnie i na jawie nawiedza go zakochana w nim Sylfida. Młodzieniec udaje się do lasu za ulotnym duszkiem. Swoje palce w perypetiach zakochanych maczają też czarownica Magde i Gurn, przyjaciel Jamesa.

Przedstawienie trwa około 2 godzin.