PODRÓŻ: WYSTAWA MALARSTWA AGATY TOPOLEWSKIEJ

Zapraszamy Was w podróż po wystawie Agaty Topolewskiej! Wystawę będzie można obejrzeć w Galerii Lidzbarskiego Domu Kultury od 16. marca do 16. kwietnia 2020 r.

Wystawa ,,PODRÓŻ’’ to dziennik z podróży pociągiem. Stanowi on zapis wrażeń, kolorów i wyrywków sytuacji, czasami zaczynających się już przy stole w domu, z ostatnich trzech lat. Podróż jest dla mnie czymś w rodzaju medytacji. To czas w którym jestem bliżej siebie, przeprowadzam remanent uczuć, pragnień i potrzeb. Urokliwe pejzaże o różnych porach dnia i roku, kawiarenki a także napotkani ludzie zajęci różnymi czynnościami (czytaniem, rozmową, a nade wszystko telefonem, telefonem, telefonem….) są tematem prac malarskich.

Agata Topolewska

Agata Topolewska. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Obecnie studiuje na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie. Mieszka w Iławie gdzie swoją pasją do sztuki dzieli się prowadząc warsztaty plastyczne w różnych grupach wiekowych . Angażuje się w działalność plastyczną i happeningową w mieście i na uczelni np. konkurs dla mieszkańców Iławy „Tożsamość ukryta – 12 twarzy z Iławy”, ,, Wiosna Seniorów ”.

Organizuje pokazy ubioru zintegrowanego z obrazem .

Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym (pejzaż, portret, abstrakcja, akt, martwa natura) i w malarstwie naściennym. Jej poszukiwania nie zawężają się do jednej dziedziny sztuki. Zjawiska i wydarzenia, które postrzega, same określają sposób ich wyrażania…Introspekcyjny. Zajmuje się projektowaniem ubioru unikatowego . Do ulubionych technik zalicza też batik.

Jest autorką 30 wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych w kraju i za granicą. Trzykrotna laureatka nagrody Burmistrza Iławy w dziedzinie upowszechniania kultury.

Od dwudziestu lat maluje i rysuje portrety, które są w zbiorach prywatnych w Polsce, w Niemczech i na Litwie.

Jest założycielką ,,W piątek wieczorem” -grupy tworzącej w technice batiku .

W 2018 r została nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej odznaką honorową ,, Zasłużony dla Kultury Polskiej ”.< powrót

Udostępnij post