Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli w Lidzbarku Warmińskim rozpocznie się o godzinie 12.00 Mszą Świętą w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła.

Po Mszy Świętej, z Placu Kościelnego wyruszy Orszak z gwiazdą betlejemską i Trzema Królami do Szopki Bożonarodzeniowej przy Wysokiej Bramie.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnego, radosnego świętowania!

Zachęcamy do udziału w Orszaku w strojach, np. króla, pastuszka, mędrców, aniołów lub w kolorach Trzech Króli, tj. czerwonym, zielonym i niebieskim.

Przyjdź i bądź uczestnikiem niezwykłego wydarzenia w naszym mieście!

Orszak Trzech Króli 2020

6 stycznia 2020 roku, pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami ponad 850 miejscowości w Polsce i 18 poza jej granicami.

Pierwszy Orszak Trzech Króli w 2009 roku wyruszył z Placu Zamkowego na Nowe Miasto pod niepisanym hasłem „Kolędujmy!”. W tym roku chcemy jeszcze raz podkreślić ideę wspólnego kolędowania, która przyświeca naszej inicjatywie od początku.

Chcemy rozkolędować Polskę!

W tegorocznym Orszaku ponownie wyjdziemy z kolędami poza świątynie, poza rodzinne domy, wyjdziemy na ulice naszych miejscowości. Chcemy przypomnieć polskie kolędy, piękne utwory, głęboko teologiczne, a jednocześnie bardzo jasne w przekazie – od najstarszej „Anioł Pasterzom mówił”, do najbardziej współczesnych; od najbardziej znanych, do zapomnianych.

Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, będziemy dziękowali za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu; cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień.

Jak co roku wyruszymy za Trzema Królami w drogę do Stajenki. Aktorzy orszakowych scen będą mówili do nas słowami polskich kolęd. Będą również śpiewali. Prowadzeni przez Gwiazdę, dotrzemy do Nowonarodzonego, aby pokłonić Mu się i wyrazić naszą miłość
kolędą.

W czasie Orszaku odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy „Podaruj dzieciom wakacje”, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.< powrót

Udostępnij post