Naj(BLIŻEJ) – Olsztyński Teatr Tańca na scenach Warmii i Mazur

Projekt współorganizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2020

__________________________________________________________________

Drodzy Widzowie! Dzisiaj o godz. 20:00 startujemy ze streamingiem na żywo dwóch spektakli Olsztyńskiego Teatru Tańca: „zeSTROjenie” oraz „OVER GROUND” w ramach projektu Naj(BLIŻEJ) – Olsztyński Teatr Tańca na scenach Warmii i Mazur współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2020.

LINK do spektaklu: https://youtu.be/IhiugOZhNPo

START: 9.12.2020 godz. 20:00

Na początek krótki spektakl „zeSTROjeNIE” – oszczędna w formie, skoncentrowana na wzajemnych relacjach i emocjach – uległości i dominacji, bliskości dwojga ludzi. Drugi z prezentowanych spektakli „OVER GROUND” dotyka tematyki przed którą staramy się uciec, odsunąć od siebie jak najdalej a jednak dotyczy ona bezwzględnie każdego z nas – śmierć. Śmierć i jej różne aspekty, umieranie, celebracja, obrządki pogrzebowe, śmierć anonimowa i śmierć w chwale, śmierć bliższa niż nam się wydaje.

ZAPRASZAMY!!!!

Działania realizowane są w ramach projektu “OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA.

Szczegółowe informacje dot. projektu: https://ott.olsztyn.pl/najblizej

________________________________________________________________

Już w środę 09.12.2020 zapraszamy Państwa na niezwykłą taneczną ucztę dla oka i ducha.
Proponujemy dwa spektakle taneczne Olsztyńskiego Teatru Tańca online transmitowane na żywo!

Wydarzenie Naj(BLIŻEJ) – Olsztyński Teatr Tańca na scenach Warmii i Mazur (prezentacja online) objęte jest projektem Instytut Muzyki i Tańca „Scena dla tańca 2020”. Organizatorem spektakli jest Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA, której Lidzbarski Dom Kultury jest partnerem.

➡Link do spektakli dostępny będzie w dniu wydarzenia na profilu facebookowym Lidzbarskiego Domu Kultury 👉 https://www.facebook.com/lidzbarskidom.kultury/

________________________________________________________________

 

Najbliżej widza, najbliżej tancerza, najbliżej siebie… a zazwyczaj najdalej mamy do najbliższych. Poruszamy się na różnych płaszczyznach, otwieramy na świat a zapominamy lub nie wiemy co znajduje się tuż obok, a warto być naj(BLIŻEJ)…Charakter projektu ma zbliżać na dwóch płaszczyznach: kulturalno-społecznej i osobistej. Chcemy zbliżyć się do mieszkańców naszego regionu poprzez prezentację 2 spektakli Olsztyńskiego Teatru Tańca na scenach Warmii i Mazur, spektakli które były pokazywane i nagradzane w kraju i zagranicą, a nie miały swoich premier najbliżej nas. Dedykujemy je do publiczności z małych i dużych miast regionu, chcąc dotrzeć bliżej ludzi, którym do nas, pomimo bliskości, daleko. Chcemy zarazić lokalne społeczności teatrem tańca, zbudować stałą publiczność. Dobór spektakli nawiązuje do tej bliskości. Na początek krótki spektakl „zeSTROjeNIE” – oszczędna w formie, skoncentrowana na wzajemnych relacjach i emocjach – uległości i dominacji, bliskości dwojga ludzi. Drugi z prezentowanych spektakli „OVER GROUND” dotyka tematyki przed którą staramy się uciec, odsunąć od siebie jak najdalej a jednak dotyczy ona bezwzględnie każdego z nas – śmierć. Śmierć i jej różne aspekty, umieranie, celebracja, obrządki pogrzebowe, śmierć anonimowa i śmierć w chwale, śmierć bliższa niż nam się wydaje.

Obydwa spektakle zaprezentowane zostaną na stronach internetowych 5 scen (oficjalny funpage na Facebooku każdej ze scen; dwa teatry dramatyczne: Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie i Teatr mi. A. Seweruka w Elblągu oraz 3 centra kultury: Ełckie, Iławskie i Lidzbarskie). Spektakle zostaną dostosowane do prezentacji online. Zaplanowany jest streaming live z trzech kamer transmitowany z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie i udostępniany na stronach poszczególnych ośrodków. Obydwa spektakle zostaną zaadoptowane na potrzeby transmisji pod względem choreografii, światła oraz dźwięku, tak aby uzyskać jak najwyższą jakość prezentowanego obrazu.

________________________________________________________________

Termin: 9 grudnia 2020, godz. 20:00 (stream live)

Linki do spektaklu będą dostępne na stronach:

https://www.facebook.com/olsztynskiteatrtanca

https://www.facebook.com/TeatrOlsztyn

https://www.facebook.com/TeatrElblag

https://www.facebook.com/ickilawa

https://www.facebook.com/ElckieCentrumKultury

https://www.facebook.com/lidzbarskidom.kultury

________________________________________________________________

OVER GROUND

KONCEPCJA i CHOREOGRAFIA: Katarzyna Grabińska przy współpracy z tancerzami
ASYSTENT CHOREOGRAFA: Tatiana Asmolkova

WYKONANIE i KREACJA: Paulina Spiel, Marta Jakimicha, Łukasz Szleszyński, Monika Parafiniuk, Katarzyna Rutkowska/Anna Janczarek
WIDEO: VJ Tonda Kinoko
MUZYKA: Maciej Olewniczak „Żuławy”, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Segietyńskiego

REŻYSERIA OBRAZU: Tadeusz Załęcki

REŻYSERIA ŚWIATŁA I DŹWIEKU: PAKO Sound Adam Pawełko
PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

PLAKAT: Mateusz Obarek, Studio GRAVITE DESIGN
CZAS TRWANIA: 40 min
PREMIERA: 10.11.2018 Tenuta Dello Scompiglio, Vorno (Włochy)
Zwycięski projekt w konkursie „Of Death and Dying” organizowanym przez Associazione Culturale Dello Scompiglio (Włochy).

zeSTROjeNIE

CHOREOGRAFIA i WYKONANIE: Marta Jakimicha, Paulina Spiel,
OPIEKUN ARTYSTYCZNY: Katarzyna Grabińska

ASYSTENT CHOREOGRAFA: Tatiana Asmolkova

REŻYSERIA OBRAZU: Tadeusz Załęcki

REŻYSERIA ŚWIATŁA I DŹWIEKU: PAKO Sound Adam Pawełko
PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
CZAS TRWANIA: 10 min
PREMIERA: 9.12.2017 Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

PLAKAT: Mateusz Obarek, Studio GRAVITE DESIGN

Organizator: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Współorganizator: Instytut Muzyki i Tańca

Partnerzy: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr im. Aleksandra Seweruka w Elblągu, Ełckie Centrum Kultury, Iławskie Centrum Kultury, Lidzbarski Dom Kultury, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

________________________________________________________________

Działania realizowane są w ramach projektu “OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA< powrót

Udostępnij post