Laureaci 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA

6 listopada 2019 o godz. 18:00 – 21:00
Kino Ignacy / Lidzbarski Dom Kultury
Bilety · 5 zł (dostępne w LDK/Kinie Ignacy lub na www.biletyignacy.pl)

Z okazji przypadającego na 28 października Międzynarodowego Dnia Animacji (MDA) zapraszamy na prezentację laureatów 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.

THE BEST OF O!PLA to UNIKALNY PROGRAM prezentujący filmy animowane wyróżnione przez kilkutysięczną publiczność z 46. polskich miejscowości. To zdumiewająca mieszanka technik, stylów i emocji ukazująca to, co we współczesnej polskiej animacji NAJLEPSZE!

O!PLA to wyjątkowa okazja! Pamiętajcie, animacja to tylko środek wyrazu, nie oznacza wcale, że film nie jest dla dużych dzieci 😉 Otwórzcie się na nowe emocje, doznania, doświadczenia!

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”) jest oddolną/niezależną inicjatywą D.I.Y. będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

W ciągu sześciu lat swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację, zaś zamierzony na początku cel (od)budowy relacji Artysta-Widz-Artysta jest konsekwentnie i z sukcesem realizowany.

Od samego początku ambicją O!PLA było docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim do mniejszych ośrodków w kraju. Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 21. miejscowościach (20 miast i jedna wieś). Druga edycja (2014) w 44. miejscowościach (39 miast i 5 wsi). Edycja trzecia zawędrowała do 51. miejscowości (47 miast i 4 wsie). Edycja czwarta w 69. miejscowościach w kraju (62 miasta i 7 wsi) oraz 55. miastach na 6. kontynentach. Edycja jubileuszowa w 65. Polskich miejscowości. Zeszłoroczna (2018), szósta edycja ustanowiła do tej pory rekord goszcząc w 86. miejscowościach.
< powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
%d bloggers like this:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.