II FESTIWAL KINA NIEZALEŻNEGO

Druga edycja Festiwalu Kina Niezależnego w Lidzbarku Warmińskim dobiegła końca. Widzowie postanowili przyznać swoją nagrodę „Szklaną Kliszę” Mateuszowi Żeglińskiemu za film „Rondo wariacyjne na kontrabas”. Dziękujemy lidzbarskiej firmie Szkło sp. z o.o. za ufundowanie nagrody. Przez trzy dni, oprócz bloków filmowych odbyły się panele dyskusyjne, w których gościliśmy: Janusza Kijowskiego, Agatę Lewandowski, Michała Szczerbica, Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Andrzejewskiego.
W sobotę doskonała muzyka filmowa w wykonaniu Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Równolegle trwała praca na warsztatach filmowych, gdzie młodzi dokumentaliści (Tymon, Ada, Janek i Konrad – brawo), pod okiem Cezarego Ciszewskiego, stworzyli swoją opowieść o mieście i jego ludziach. Film został zaprezentowany na zakończenie Festiwalu, a wkrótce będzie także dostępny szerszej publiczności. Wierzymy, że za kilka lat to ich filmy będą brały udział w części konkursowej. Przez wszystkie wydarzenia festiwalowe prowadził nas niezastąpiony Cezary Ciszewski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, widzom, gościom – za wrażenia, recenzje i ogromną motywację do przygotowania kolejnej edycji Festiwalu. Rośniemy w siłę! Bądźcie z nami, opowiadajcie o nas i kochajcie kino!< powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
%d bloggers like this:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.