GÓRALE I WARMIACY – KONCERT GRUP DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW: PEREŁKI WARMII ORAZ JAFERKI

Serdecznie zapraszamy na koncert małych górali i warmiaków ! 20 lipca 2017 (czwartek) o godzinie 17:00 na scenie przy Wysokiej Bramie wystąpią przed Państwem grupy dziecięce zespołów PEREŁKI WARMII z Lidzbarka Warmińskiego oraz JAFERKI z Koszarawy.

Dziecięcy zespół regionalny Jaferki działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Koszarawie. Aktywność zespołu skierowana jest na promowanie folkloru Beskidu żywieckiego, w tym głównie dziecięce zabawy oraz elementy tradycyjnych tańców tego regionu.  W opracowaniu scenicznym można zatem zobaczyć dzieci bawiące się jak niegdyś ich dziadkowie, usłyszeć charakterystyczną gwarę oraz usłyszeć melodie „obyrtki”, „koła”, „siustanego”, a także „konia”- charakterystycznego tańca korowodowego wywodzącego się właśnie z Koszarawy. Jaferki, co w gwarze oznacza „borkówki” zastępuje dziś, znany niegdyś na terenie Koszarawy zespół „Wrzosy” – jeden z ostatnich autentycznych zespołów na terenie żywiecczyzny. To w nim tańczyli niegdyś dziadkowie i rodzice dzieci, które dziś kultywują tradycje w dziecięcym zespole Jaferki.  Obecnie zespół skupia dzieci w przedziale wiekowym 7-14 lat. Od 2016 roku instruktorami i opiekunami są: Anna Jaroszyk, Jakub Stadnicki.< powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
%d bloggers like this:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.