GALA SPORTU

24 lutego / godz. 18:00 / Lidzbarski Dom Kultury

Galę sportu poprowadzi znany nam z Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry – Jarek Marek Sobański

Podczas tej uroczystości czeka na Was wiele niespodzianek artystycznych, które zdradzimy niebawem.

Zanim rozpocznie się wielka gala zapraszamy do głosowania, które potrwa do 18 lutego 2018 godz. 22:00.
> ZAGŁOSUJ < lub zapoznaj się z nominowanymi:

 

SPORTOWIEC ROKU:

 


*Pascal MYHAN

Paskal Myhan zaliczył kolejny wspaniały sezon w motocrossie. Trzynastoletni zawodnik Moto-Klubu Lidzbark Warmiński to jeden z najbardziej utalentowanych i obiecujących zawodników Polskiego MX. Udowodnił to sięgając po tytuł II Wicemistrza Strefy Polski Północnej w klasie MX 85. Zdobył znakomite III miejsce w Pucharze Polski w klasie MX 85. Jego nietuzinkowa jazda oraz wielkie serce do walki przyczyniło się do zdobycia pierwszego w historii Klubowego Mistrza Strefy Polski Północnej 2017. Razem z najlepszymi jeźdźcami Polski dzielnie reprezentował nasz kraj podczas Drużynowych Mistrzostw Europy.

*Rafał KRAWCZYK


junior, zawodnik Sekcji Lekkoatletycznej LUKS „Warmia” Lidzbark Warmiński.
Uczeń Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim. Uprawia lekką atletykę od 4,5 roku. Sprinter i trójskoczek. Jest członkiem kadry narodowej B juniorów.
Sukcesy w 2017 r.:
II miejsce w trójskoku na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów – Toruń, 2017 r.,
V miejsce w trójskoku na Halowych Mistrzostwach Polski U 20 – Toruń, 2017 r.,

 

* Tomasz MISIEWICZ

Osiągnięcia w roku 2017:

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego PZK 19.03.2017 – II miejsce
Mistrzostwa Polski Seniorów PZK 03.06.2017 – III miejsce
Instruktor i zawodnik UKS „Zdrowie” Lidzbark Warmiński.

* Ewelina KACZYŃSKA

Ewelina Kaczyńska trenuje zapasy od 12. roku życia. Jest 4-krotną medalistką Mistrzostw Polski. Startowała na Mistrzostwach Europy w Szwecji. Uczęszcza do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, jednej z najlepszych  w kraju. Systematyczna sumienna , pracowita.

 

* Mateusz BALIŃSKIur. 1994 r, W sezonie 2017 odniósł następujące sukcesy:

2. miejsce w klasyfikacji open w zawodach Enduro MTB Series w Baligrodzie. 67. miejsce w grupie Mega Challengers w zawodach Megavalanche, niestety z defektem roweru. 4. Miejsce w klasyfikacji open w zawodach Central European Enduro Series w Bielsko-Białej, przegrywając walkę o 3. miejsce tylko o 1. sekundę z Milanem Myskiem- zawodnikiem startującym systematycznie z zawodach EWS. 5. Miejsce w klasyfikacji open w zawodach Enduro Trails w Bielsko-Białej. 6. Miejsce w klasyfikacji open w zawodach Enduro MTB Series w Srebrnej Górze 5. Miejsce w klasyfikacji open podczas zawodów na festiwalu Joy Ride w Kluszkowcach.

 

TRENER ROKU:

* Krzysztof SYREWICZ


absolwent AWF Gdańsk oraz AWF Poznań ,nauczyciel i wychowawca z 25 letnim stażem pracy w oświacie oraz trener PZLA. Zaangażowany w działalność sekcji lekkoatletycznej LUKS WARMIA. Organizator  imprez sportowych dla dzieci i młodzieży m. in. Warmińskiego Biegu Przełajowego, Mistrzostw Gminy Lidzbark Warmiński w Lekkoatletyce Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, eventów lekkoatletycznych dla najmłodszych w ramach programu Lekkoatletyka Dla Każdego ! . Łowca talentów lekkoatletycznych, którzy rozwijają swoje umiejętności i pasje  nie tylko w lidzbarskich klubach i stowarzyszeniach sportowych. Jego podopieczni zajmują  corocznie czołowe miejsca w mistrzostwach województwa i regionu w lekkoatletyce . Sportowa pasja zaraża także młodzież , która pomaga jako wolontariusze przy organizacji imprez sportowych. Sam także bierze udział w masowych biegach ulicznych oraz wyścigach rowerowych MTB . 

 

*Artur WANGIN

Trener :Artur Wangin –ur.14.12.1975 r. w Lidzbarku Warmińskim. Magister wychowania fizycznego , trener II klasy  i sędzia okręgowy  zapasów , instruktor i sędzia  sumo. Związany z klubem od 1985 r, prowadzi zajęcia z młodzieżą  od 2003 roku, zatrudniony w Zespole Szkół  Zawodowych i Zespole Szkół Ogólnokształcących ,współpracuje z  Młodzieżowym Domem Kultury , Okręgowym Związkiem Zapaśniczym , Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Chełmie

Największe sukcesy w 2017 r:

Brązowy Medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Srebrny  Medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach styl klasyczny
Srebrny  Medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Sumo
9 Medali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików  w Zapasach
11 Medali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Sumo
5 Złotych Medali w  Mistrzostwach Juniorów w Zapasach

 

 

*Marek OLSZEWSKI

48 lat, absolwent AWF w Gdańsku, trener lekkiej atletyki. Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr. 1 w Lidzbarku Warmińskim.  Opiekun Szkolnego Klubu Sportowego w tejże szkole. Współorganizator imprez sportowych: Lidzbarskie Czwartki Lekkoatletyczne, PKO Bieg Charytatywny oraz wielu imprez biegowych. Od kilku lat współpracuje z Fundacją Wychowanie Przez Sport, prowadzi treningi BiegamBoLubię, które odbywają się regularnie trzy razy w tygodniu dla wszystkich chętnych na stadionie. Uczestników otwartych treningów można spotkać na stadionie, w lesie, na ścieżkach biegowych, ulicach miasta. Treningi odbywają się bez względu na pogodę, cały rok.  Wspólnie ze swoimi zawodnikami bierze udział w zawodach na dystansie od 5km. do maratonu. Zawodnicy trenowani przez p. Marka w ramach zajęć i Klubu Biegacza Lidzbark Warmiński osiągają sukcesy w biegach masowych na terenie miasta i Polski. W ramach zajęć i zawodów systematycznie wzrasta ilość uczestników w różnym wieku, którzy znajdują czas na bieganie, ćwiczenia ogólnorozwojowe i techniczne. Wiek nie jest ograniczeniem dla aktywności – to dewiza, którą się kierujemy i propagujemy.  Marek Olszewski bierze regularny  udział w Mistrzostwach Polski Masters Lekkiej Atletyki,  gdzie jest czołowym zawodnikiem kategorii M45 w skoku w dal, trójskoku, biegu przez płotki. Przygotowuje si ę do Halowych Mistrzostw Świata Masters w Toruniu w 2019r. gdzie jest szansa reprezentować Polskę w konkurencji pięciobój. W swojej pasji nie zamyka się w jednej aktywności, biega, chodzi, jeździ na rowerze, pływa itp. Uczestniczy w zawodach MTB, triathlon. Działa w Stowarzyszeniu Rowerowy Lidzbark, współpracuje z klubem lekkiej atletyki LUKS Warmia. W 2017r. po zawiązaniu się Stowarzyszenia Klub Biegacza Lidzbark Warmiński, został wybrany prezesem, gdzie stara się rozwinąć zakres działalności klubu w celu promowania aktywności fizycznej wśród mieszkańców miasta oraz organizacji wielu imprez sportowych.

 

 

*Krzysztof STĘPNIEWSKI

Krzysztof Stępniewski prowadzi zespół młodzików w I lidze wojewódzkiej D1 Młodzik w grupie 3. Posiada bardzo dobre wyniki zespołu, który wygrał swoją ligę, odnosząc 8 zwycięstw i jeden remis. Awansowali oni do najlepszej ósemki w województwie, co jest ogromnym sukcesem. Warto przypomnieć, że zespół Krzysztofa Stępniewskiego grał zawodnikami o rok młodszymi. Drużyna Krzysztofa Stępniewskiego odnosi też sukcesy na turniejach lokalnych, gdzie często nie ma sobie równych. To jego profesjonalne podejście do piłki i zaangażowanie pozwoliły wznieść się młodym piłkarzom na wyżyny swoich umiejętności, wpaja cały czas zasadę, że wszystko jest możliwe i  zawsze trzeba walczyć do końca. Stworzył prawdziwy zespół, który rozumie się nie tylko na boisku, ale i poza nim. Krzysztof Stępniewski jest przykładem, że trener piłki nożnej to nie tylko człowiek, który uczy gry, ale też jest odpowiedzialny za ogólny rozwój zawodników pod względem mentalności czy psychofizyki.

* Dariusz WOJCZULANISZ pochodzenia Góral, z zawodu strażak, stolarz, nauczyciel, instruktor strzelectwa sportowego i bojowego.
Członek Ligi Obrony Kraju od 12 lat, od 6 Prezes Koła Strzeleckiego LOK „Warmiak”. Trener „najweselszej drużyny w województwie”.
Zainteresowania (poza strzelectwem): literatura, historia, fizyka, astronomia, muzyka.

 

DRUŻYNA ROKU:

*MKS Polonia Lidzbark Warmiński rocznik 2006 / młodzik /


Najlepszą drużyną roku według nas są chłopcy z rocznika 2006 lidzbarskiej Polonii. Odnieśli oni ogromny sukces w lidze, a także pokazali się z dobrej strony na Polonia Summer Cup 2017, gdzie zajęli 5 miejsce, przegrywając tylko z późniejszym zwycięzcą turnieju. Młodzi piłkarze w ciągu roku wykazali się ogromną charyzmą, wolą walki oraz wielkim hartem ducha. Ich piękna gra cieszyła oczy wielu kibiców. Pokazali, że ciężka praca i systematyczność to jedno, ale wytrwałość w dążeniu do celu to zupełnie coś innego. Za to należą im się wielkie brawa. Poloniści z rocznika 2006 pod wodzą trenera Krzysztofa Stępniewskiego znaleźli się w najlepszej ósemce kategorii młodzik (2005 i młodsi) w województwie. W drodze po ćwierćfinał wygrali grupę 3 w I lidze D1 Młodzik. Na 10 meczy wygrali 8. Tylko raz zaznali goryczy porażki, a jedno spotkanie zakończyło się remisem (1:1 w 1 kolejce z Mrągowią Mrągowo po zaciętym meczu). To pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem 25 punktów i wyprzedzić drugą Mrągowię Mrągowo o jeden punkt. Chłopcy dwukrotnie pokonywali takie zespoły jak: KKS Warmia Olsztyn, UKS Frendo Dywity, SKS Szczytno czy GKS Szczytno, z którymi to w ostatnim meczu ligi zapewnili sobie awans do „Finału Jesieni”. Niestety w meczu o najlepszą czwórkę, przegrali z drużyną UKS Rona 03 Ełk i odpadli. Mimo porażki jest to olbrzymi sukces patrząc na to, że Poloniści grali zawodnikami o rok młodszymi. Należą się gratulacje zawodnikom, którzy dzięki swojej silnej woli i litrom potu wylanego na treningach potrafili zajść aż tak daleko. Widzimy, że świat sportu to nie tylko euforia zwycięstwa, ale też żal porażki, i że talent może zaowocować tylko dzięki ciężkiemu treningowi.

 

*Moto-Klub Lidzbark Warmiński


Moto-Klub Lidzbark Warmiński to klub z tradycjami i jedna z najsilniejszych ekip w Polskim motocrossie. Rok 2017 dla Lidzbarskiej drużyny był przełomowy – pierwszy raz w historii zdobyli tytuł Klubowego Mistrza Strefy Polski Północnej 2017.

 

*OSiR Lidzbark Warmiński biegi średnie /drużyna męska/


Drużyna męska- OSiR Lidabark Warmiński występuje w składzie
1.Olkowski Rafał-kapitan- na zdjęciu z synem;
2.Gwardjak Szymon- po lewej stronie Olkowskiego;
3.Olszański Paweł- na zdjęciu 1-szy po prawej w pozycji stojącej;
4.Gwiazda Artur- na zdjęciu w pomarańczowej koszulce;
5.Olszewski Marek”Rambo”- na zdjęciu 1-szy po lewej w pozycji stojącej.
Drużyna prowadzona pod okiem Pana Wiktora Bielewicza w III Edycji PKO BIeg Charytatywny w Lidzbarku Warmińskim zajęła II miejsce a w skali ogólnopolskiej III miejsce, pokonując dystans 51 okrążeń i 380m. Poszczególni zawodnicy odnosili sukcesy, zajmując czołowe miejsca w innych biegach tj.”Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”,Mistrzoostwa Powiatu lidzbarskiego na dystansie 5km, I Bieg im.Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim;Bieg Konstytucji 3-go Maja w Zbąszynku;Grand Prix Warmii-Wolność jest w Naturze,II Warmiński Bieg Uliczny- 10km w  Reszlu,Lidzbarski Bieg Przełajowy,czy w Mistrzostwach Wojska Polskiego w Biegach Przełajowych( Pan Olkowski i Pan Olszewski). Słowa uznania należą się za wykonaną, ogromną pracę treningową i osiągane wyniki, albowiem drużyna powstała w październiku 2016r z inicjatywy PanaWiktora Bielewicza, przy akt​ywnym wsparciu Burmistrza Jacka Wiśniowskiego.

 

* Drużyna sportowa sekcji strzeleckiej

Drużyna sportowa:
Oliwia Godlewska, Kinga Palimąka, Klaudia Rzygalińska, Patrycja Suchocka, Angelika Mochnacz, Ewa Łokuciejewska, Paulina Dudkiewicz, Gabriela Ligiżyńska, Magdalena Dragun, Marta Szczur,  Angelika Wąsewicz, Dominika Lipczak, Emilia Kolesar, Klaudia Szczerbik, Kinga Figas, Adrian Bugajski, Bartosz Pacewicz, Radosław Konieczek, Michał Żelisko, Daniel Rendaszka, Kacper Bielun, Dominik Sófczyński, Jakub Maczukin, Maciej Przybyłek, Adam Dziadosz, Kacper Konieczek

 

Osiągnięcia drużyny:

– 4., 5. miejsca w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich Juniorów Młodszych
– 1., 2. miejsca w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich Juniorów w Strzelaniu z Broni Sportowej Palnej.
– 3. miejsce w Wojewódzkich Zawodach Marynistycznych.
– 3. miejsce w Otwartych  Ogólnopolskich Zawodach w Trójboju Obronnym.
– 1., 2., 3. miejsca w Wojewódzkich Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym.
– 2. miejsce w Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym.
– 4., 5. miejsca w Wojewódzkich Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Dwuboju Obronnym.
– 1., 3., 5. miejsca w Ogólnopolskich Mistrzostwach Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

 

*Klub Biegacza Lidzbark Warmiński
Stowarzyszenie Klub Biegacza Lidzbark Warmiński powstał na początku roku 2017 i zrzesza pasjonatów aktywności fizycznej a szczególnie biegania.  Deklarowanych klubowiczów jest już około 30. Nadrzędnym celem jest dbanie o własne zdrowie, wspólny trening, udział w zawodach oraz organizowanie przedsięwzięć sportowych. Podczas niedługiej jeszcze działalności udało się nam systematycznie uczęszczać na bezpłatne treningi, które odbywają się w ramach akcji BiegamBoLubię. Wspólne aktywne przebywanie na powietrzu z pewnością daje korzyści nie tylko zdrowotne, ale także społeczne. Staramy się zarażać bieganiem kolejne osoby, małżonków i dzieci. Podczas wspólnych treningów często uczestniczą całe rodziny. Okazją do integracji są także starty w zawodach biegowych.
Zdążyliśmy wspólnie szerszą grupą brać udział w licznych biegach na dystansach od 5km do maratonu. Cieszymy się, że przez rok czasu jest wśród klubowiczów kilkunastu debiutantów w maratonie, półmaratonie i biegach na 10km. Są także sukcesy drużynowe i indywidualne.
We wrześniu odbył się na lidzbarskim stadionie 3 PKO Bieg Charytatywny, cieszymy się, że tak wielu lidzbarczan wzięło udział w tej imprezie w charakterze uczestnika biegu dorosłych, biegu dzieci oraz kibiców, w tym kilka sztafet Klubu Biegacza. Dla wszystkich należą się wielkie brawa za wybieganą pomoc dla dzieci, miastu zostaje duma, liczne wspomnienia oraz siłownia zewnętrzna. Dziękujemy.
Kolejne imprezy biegowe, miały także tło charytatywne: „Kilometry Pomocy z Michelin” na rzecz oddziału dziecięcego szpitala w Olsztynie oraz IV Bieg na rzecz Dzieci Chorych na nowotwory w Zalesiu k. Barczewa. W Olsztynie było nas kilkanaścioro a w Zalesiu udało się przy okazji zdobyć puchar za 2 miejsce drużynowo w biegu na 5km i dwa miejsca na podium – Monika Mazuro 3 miejsce open na 5km, Marek Olszewski 3 miejsce kat. wiekowa M40.
Biegaliśmy także w VI Lidzbarskim Biegu Przełajowym, tutaj wystartowało 11 klubowiczów i nie obyło się bez miejsc na podium: 4 puchary w kategoriach wiekowych oraz tytuł najszybszej lidzbarczanki dla Anny Koziełło. Na podium stanęli także Monika Mazuro, Małgorzata Wasilewska i Marek Olszewski.
Kilkoro lidzbarczanów reprezentujących Klub Biegacza Lidzbark Warmiński, wzięło udział w Biegowym Potopie Szwedzkim w Karlskronie (Szwecja), tam na trasie o trzech dystansach uplasowaliśmy się w czołówce i godnie reprezentowaliśmy nasze miasto.
Klubowicze biorą udział nie tylko w typowych biegach, ale także biegach przeszkodowych, okazją był II Bieg Kowboja w Mrągowie, gdzie pięcioro klubowiczów walczyło na trasie naszpikowanej wymyślnymi, wymagającymi sprawności przeszkodami (impreza podobna do runmagedon). Jak również w „Biegu na 6 łap”, gdzie uczestnicy biegają z psami ze schroniska w Olsztynie.
Klubowicze licznie brali udział w półmaratonach w Kętrzynie, Olsztynie, Gdańsku i Krakowie, ale prawdziwy pokaz patriotyzmu i aktywności fizycznej pokazali podczas biegów w Gdyni, Warszawie i Elblągu gdzie wspólnie świętowali 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Spotykamy się na wspólnych treningach 3 razy w tygodniu, są to bezpłatne nieobowiązkowe treningi, odbywające się bez względu na pogodę, przy współpracy z BiegamBoLubię (Ogólnopolska akcja). Zapraszamy wszystkich chętnych na bieganie, chodzenie i ćwiczenia ogólnorozwojowe dostosowane do możliwości każdego uczestnika.
Poniedziałki – przy Oranżerii Krasickiego – godzina 19: 00 – BiegamBoLubię Nocą
Czwartki – Stadion Miejski (oświetlenie) – godzina 19:00
Soboty – Stadion Miejski – godzina 9:30
Klubowicze aktywnie biorą także udział w organizacji imprez sportowych na terenie naszego miasta, niektóre już wkrótce, a informacje będą pojawiać się w prasie oraz na profilu Facebook:
https://www.facebook.com/klubbiegaczalidzbarkwarminski
Bieg Morsa – 9 grudnia 2017, Bieg WOŚP – deptak w Lidzbarku Warmińskim –14 styczeń 2018, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 4 marca 2018, II Bieg im. Mikołaja Kopernika – 15 kwietnia 2018.
Przymierzamy się także do zorganizowania cyklicznych sobotnich biegów w ramach ogólnopolskich spotkań PARKRUN, miejscem spotkań ma być Bulwar Nad Łyną.
Zapraszamy w swoje szeregi, z nami łatwiej się zmobilizować do aktywności.
prezes Stowarzyszenia Klub Biegacza Lidzbark Warmiński – Marek Olszewski

 

WYDARZENIE SPORTOWE ROKU:

 

*Polonia Summer Cup 2017

26 sierpnia (rocznik 08’) 27 sierpnia (rocznik 10’) 2 września (rocznik 06’) i 3 września (rocznik 09’) na stadionie imienia Henryka Wobalisa odbył się turniej o puchar burmistrza miasta Jacka Wiśniowskiego. W turnieju rywalizowali chłopcy w czterech kategoriach wiekowych. O puchar walczyło 44 drużyn z 5 województw i Obwodu Kaliningradzkiego.
W kategorii U11 zwycięstwo odniósł zespół ZWAR Warszawa, Polonia zajęła piątą pozycję. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy: Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Wysokie drugie miejsce, zajęli chłopcy z rocznika 2008, którzy uplasowali się tuż za Stomilem Olsztyn. Poza turniejem chłopcy brali udział w zawodach „turbokozaka”.
Po zakończeniu rozgrywek zawodnicy otrzymali medale, puchary, pamiątkowe zdjęcia, oraz najlepsi zawodnicy turnieju i drużyn zostali odznaczeni statuetkami. Najlepsi zawodnicy turnieju oraz najlepsza drużyna turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę JOMA.
Najlepszym strzelcem turnieju rocznika 2008 okazał się Dawid Jurgielewicz z Polonii, który strzelił 8 bramek. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Wojciecha Tumowskiego z MKS Korsze, a najlepszym bramkarzem Krztoń ze Stomilu Olsztyn. Zawody w „turbokozaku” wygrał natomiast zawodnik z Pisy Barczewo. W kategorii U8 pierwsze miejsca zajęła Escola Pruszcz Gdański, natomiast Polonia podobnie jak chłopcy z kategorii U11 skończyli turniej na piątej pozycji. Ich o rok młodsi koledzy skończyli rywalizację oczko wyżej, a zwycięzcą okazała się drużyna Mały Jeziorak Iława. Polonia Summer Cup 2017 stał na bardzo wysokim poziomie, a także obfitował w wiele emocji i wspaniałych bramek. Wszystkie mecze były zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło uśmiechu u małych piłkarzy, widoczne były także łzy
i sportowa złość. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w turnieju i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

 

 

*Cross Country kolarstwo górskie

Zawody zorganizowane przez Stowarzyszenie rowerowy Lidzbark, pod patronatem Starosty Lidzbarskiego. Na starcie dwóch wyścigów na Krzyżowej Górze, stanęło łącznie 100 osób, w tym wielokrotny Mistrz Polski Michał Bogdziewicz.

 

 

*Platinum Rider Mistrzostwa Polski w Enduro


Warmiński Auto – Moto Klub wraz z partnerami w dniach 17-18.06.2017r. zorganizował zawody  najwyższej rangi w kraju. Zawody obejmowały 30 km trasy, do tego zbudowany został specjalnie na zawody nowy tor /przy termach/ do wyścigu ONE & ONE po raz pierwszy w Polsce/ takie jak organizuje się przy Mistrzostwach Świata oraz specjalnie na zawody Warmiński Auto – Moto Klub  odbudował dwa mosty. Zawody odwiedziło ponad 150 zawodników na motocyklach i quadach  z całego kraju z Mistrzami Europy na czele. Zawody odbiłby się szerokim echem  w środowisku motor sportu i zostały uznane za najlepsze zawody Enduro, jakie były rozgrywane w kraju w ostatniej dekadzie, czego efektem jest propozycja dla Warmińskiego Auto – Moto Klubu organizacji zawodów rangi Mistrzostw Europy.

 

*I Bieg im. Mikołaja Kopernika


W niedzielę 30 kwietnia 2017 roku odbył się I Bieg im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim.  Wiosenny klimat sprzyjał biegowym zmaganiom, co potwierdza liczba ponad 500 zapisanych zawodników, którzy wzięli udział w wydarzeniu.

Dla zawodników przygotowana została atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasa na dystansie 10 km. Składały się na nią dwie pętle po 5 km. Przebiegała między innymi ulicami: Hoża; Wiślana; Konstytucji 3 maja; Wysokiej Bramy; Lipowa; Spółdzielców; Kościuszki; Polna; Słoneczna; Astronomów; Krzywa; Kajki; Prosta. Zawodnikom podczas biegu towarzyszyły piękne widoki, tereny zielone i historyczne zabudowania.

Wśród gości specjalnych na biegu pojawili się m.in. medalista olimpijski Paweł Skrzecz, mistrz świata w zapasach Andrzej Supron, Marian Woronin, czyli najszybszy biały człowiek i Norbert Nowicki, pilot kadry narodowej Aeroklubu Polskiego.  To oni na mecie dekorowali medalami zawodników, którzy ukończyli bieg. A wśród biegaczy zmagających się z kilometrami, można było spotkać gospodarza wydarzenia – burmistrza Jacka Wiśniowskiego, a także pięściarza Norberta Norasa Dąbrowskiego. Ponadto swoją obecnością bieg uświetnił sam Mikołaj Kopernik ☺.

Po zakończonym biegu nastąpiła dekoracja zwycięzców biegu. Pierwsze miejsce w kategorii OPEN zajął Konrad Nosarzewski z wynikiem 33:04. Drugie miejsce na podium należało do Pawła Raczyńskiego (34:08), a trzecie do Daniela Mikielskiego (34:15).

Wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Aleksandra Jakimczuk z czasem 42:27. Drugie miejsce na podium wywalczyła Magda Ingielewicz (43:57), na trzeciej pozycji uplasowała się Lidia Juchniewicz (44:23).

Najszybszą mieszkanką Lidzbarka została Lidia Juchniewicz, a najszybszym mieszkańcem Szymon Gwardjak (34:44).

Oprócz biegowych zmagań, na licznie odwiedzających lidzbarski rynek czekała moc atrakcji. Wśród nich m.in. dmuchane zabawki dla dzieci, strefa relaksu z pufami oraz strefa grilla.

Niewątpliwie był to dobry sposób na rozpoczęcie ubiegłorocznej majówki. W związku z tym z niecierpliwością czekamy na tegoroczny, już nie bieg, a cały Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim!

 

*Mistrzostwa Województwa w L.A. Juniorów

regulamin Gala Sportu 2017< powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
%d bloggers like this:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.