FERIE ZIMOWE ZA NAMI!

31 stycznia na zakończenie ferii w Lidzbarskim Domu Kultury odbył się wernisaż 16 plakatów ekologicznych, które wykonały dzieci podczas zajęć plastycznych. Powstałe prace będzie można obejrzeć w kilku miejscach naszego miasta, ale to na razie niespodzianka. 

Tegoroczne ferie przebiegały pod hasłem : ,,Ferie z głową: logicznie, że ekologicznie!” Oprócz codziennych seansów filmowych, przez dwa tygodnie stycznia dzieci i młodzież mogły wykonać autorskie torby ekologiczne, dowiedzieć się więcej o właściwej segregacji śmieci, o bezpieczeństwie podczas wolnego czasu, obejrzeć spektakle teatralne:  z Krakowa pt. ,,Magiczna Kraina Czarnoksiężnika Oz-ona”, z Olsztyna ,,Kozucha kłamczucha” oraz pracowni teatralnej LDK pt. ,,Bajkowy świat Jana Brzechwy”, mogły dowiedzieć się o pasjach ogrodowych Ignacego Krasickiego, jak wygląda praca pszczelarza i dlaczego pszczoły są tak ważne dla naszego ekosystemu, wykonać kartki okolicznościowe dla ukochanych dziadków czy pobawić się w teatr. 

Serdeczne podziękowania za pomoc przy feriach należą się: Tadeuszowi Krenc za wcielenie się w postać Ignacego Krasickiego, Józefowi Zysk za edukację pszczelarską, paniom: Ludmile Arter, Stanisławie Pateckiej, Walerii Wroniewicz za uszycie 50 toreb ekologicznych dla dzieci oraz pani Eugenii Ciak za finezyjne torby eko i przepiękne spódniczki do spektaklu ,,Bajkowy świat Brzechwy”!! 

Program ferii Lidzbarskiego Domu Kultury został dofinansowany, jak co roku, przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lidzbarku Warmińskim. 

Do zobaczenia!
< powrót

Udostępnij post