Dni Lidzbarka Warmińskiego 2016

Program tegorocznego święta miasta był urozmaicony: koncerty popowe i disco polo, warsztaty, wycieczki, różnorodne zawody sportowe, których wyniki opisujemy dzisiaj na stronach 15 i 16. Można było postrzelać, popływać, pograć w piłkę itp.
Można też było wziąć udział w uroczystej sesji rady miejskiej, która odbyła się w zamku o czym piszemy dzisiaj na stronie 3 tygodnika. Jednak najwięcej mieszkańców zgromadziły koncerty, które zorganizowano na boisku przy ul. Polnej w Lidzbarku Warmińskim.

Pierwszy z nich odbył się w piątek, 12 sierpnia. Na scenie pojawili się tacy artyści jak: MIG, LIDER DANCE, SPONTAN, EMAIL. Na drugi koncert organizatorzy zaprosili w sobotę wieczorem. Wtedy to można było posłuchać za darmo: The Cassino, THE LAST RIDE, Antka Smykiewicza z zespołem oraz gwiazdy wieczoru Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

Podczas Dni Lidzbarka Warmińskiego pod Wysoką Bramą zorganizowano zbiórkę nakrętek i płyt CD i DVD na rzecz chorej dziewczynki – Milenki.

Kolejne święto miasta już za rok, a w najbliższy weekend Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry.

Podziękowania od organizatorów

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu, albo wcześniej, dostarczyli nakrętki, płyty CD i opakowania, aby pomóc Milence w rehabilitacji. Szczególne podziękowania za ogromne ilości nakrętek dla Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim oraz Radnego Rady Miejskiej, Tomasza Naumczyka. W zamian za pomoc, organizatorka akcji, Pani Wioleta Krause, podczas koncertów przy Wysokiej Bramie, prowadziła animacje dla dzieci.

Tekst: Ewa Lubińska / Gazeta Lidzbarska

 < powrót

Udostępnij post