Czepiec i inne wybrane elementy tradycyjnego stroju warmińskiego

26 listopada 2019 (wtorek) godz. 18:00 – Muzeum na Zamku w Lidzbarku Warmińskim

Zapraszamy w imieniu organizatora Lidzbarskiego Domu Kultury i partnera Muzeum na Zamku w Lidzbarku Warmińskim na wystawę, która powstała jako efekt realizacji projektu „Katolicki charakter Warmii na tle protestanckich Mazur. Tradycyjne metody wytwórstwa czepca warmińskiego”.
Celem projektu jest popularyzacja, dokumentacja i archiwizacja zanikającej dziedziny rękodzieła ludowego, jaką jest wytwórstwo czepców warmińskich. Są one najbardziej charakterystycznym element tradycyjnego stroju naszego regionu i jednym z najcenniejszych elementów dziedzictwa niematerialnego Warmii.
Najważniejszym elementem projektu były warsztaty z mistrzem rzemiosła Krystyną Tarnacką. Zajęcia odbywały się w Lidzbarskim Domu Kultury, w okresie od kwietnia do października 2019 roku. Rezultaty pracy uczestników warsztatów zostaną prezentowane na wystawie w postaci fotografii, filmów oraz prac na różnym stopniu wykończenia czepca.
Dodatkowo wystawie towarzyszą prezentacje strojów i opisy pozostałych elementów tradycyjnego stroju warmińskiego.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.< powrót

Udostępnij post